Відбувся FAO-семінар, присвячений тижню боротьби з AMR (антибіотикорезистентність) в аквакультурі

.

27 листопада 2023 року відбувся FAO-семінар, присвячений тижню боротьби з AMR (антибіотикорезистентність) в аквакультурі, який щороку проходить за участі експертів FAO, WHO та WOAH (OIE).

Цього року в семінарі прийняли участь декілька сотень учасників, а серед спікерів були фахівці з референс-центрів ФАО з біобезпеки в аквакультурі, лабораторій з вивчення AMR, експерти з концепції "Єдине здоров’я", зоонозних інфекцій, тощо.

Найбільше уваги було приділено сучасним ризикам надмірного використання антибіотиків в аквакультурі та механізмам, які можуть вплинути на антимікробну стійкість, альтернативи антибіотикам та запровадженню стандартів та правил стосовно безпечності продуктів аквакультури.

В роботі семінару взяв участь завідувач лабораторії біотехнологій в рибництві, к.б.н., Рудь Юрій Петрович. Дослідження антибіотикорезистентності у вітчизняній аквакультурі, які проводяться в лабораторії біотехнологій в рибництві Інституту рибного господарства НААН, дозволять оцінити ситуацію з поширення AMR в рибогосподарських підприємствах України та визначити шляхи боротьби з цим явищам відповідно до нинішніх умов.