Досвід участі у Зимовій школі молодого науковця 4.0

.

Хочу поділитися цікавим досвідом участі у Зимовій школі молодого науковця 4.0, організованій Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України. Головною метою діяльності Школи було надання консультативної допомоги вченим, підвищення якості наукових досліджень, професійне зростання та ефективна підготовка конкурентоспроможного вченого в сучасних умовах України.

Школа проходила з 19 по 23 лютого 2024 р. Всі учасники були задіяні у різноманітних заходах, які сприяли підвищенню рівня знань та співпраці.

День 1. Інтерактивна сесія на чолі з експертом А. Сімаховою, яка поділилася цінними знаннями з теми «Наукова дипломатія в діяльності молодого вченого». Тренер Школи Олеся Ващук тепло привітала всіх учасників та розпочала практичний блок під назвою «Планування наукової кар’єри», який пройшов у форматі активного спілкування з учасниками Школи.

День 2. На наступний день ми мали можливість познайомитися з експертом А. Червяк, яка прочитала захопливу лекцію на тему «Психологічне розвантаження науковців». Олеся Ващук продовжила проводити цікаві сесії, присвячені практичним питанням, сприяючи обміну інформацією та розвитку креативного мислення.

День 3. З нині популярною темою «What makes PhD. Trasferable skill and networking» ми ознайомилися з лектором Pil Maria Saugmann, яка захопливо розкрила можливість застосування штучного інтелекту в науці та практиці. Отримав продовження цикл практичних сесій під назвою «Планування наукової кар’єри» від Олесі Ващук.

День 4. Ми познайомилися з експертом А. Яцишин, яка прочитала лекцію на тему «Особливості ненасильницької комунікації та навички спілкування в онлайн-середовищі». Олеся Ващук провела чергову сесію циклу «Планування наукової кар’єри».

День 5. Ми прослухали лекцію експерта С. Бережної на тему «Планування наукової кар’єри». Тренер Школи Олеся Ващук провела практичний блок під назвою «Планування наукової кар’єри», який пройшов у форматі активного спілкування з учасниками Школи.

Зимова школа молодого науковців 4.0 поповнила мій багаж знань, розширила коло однодумців, що в майбутньому сприятиме подальшому розвитку мого наукового потенціалу з використанням нових ідей та досягнень.

Учасниця проєкту Раїса Сидорак
Аспірантка Інституту рибного господарства НААН