Центральна референс лабораторія Європейського Союзу з хвороб риб та ракоподібних провела щорічний семінар

.

29 та 30 травня 2024 року Центральна референс лабораторія Європейського Союзу з хвороб риб та ракоподібних (EURL for Fish and Crustaceans Diseases, м. Копенгаген, Данія) провела щорічний семінар, на якому понад 70 учасників з Європи обговорили ситуацію із захворюваннями об'єктів аквакультури.

Від України в семінарі взяв участь, завідувач лабораторії біотехнологій Інституту рибного господарства НААН, кандидат біологічних наук, Юрій РУДЬ. Було представлено підсумки за 2023 рік з дослідження та аналізу епізоотичної ситуації в аквакультурі Європи (в тому числі контроль особливо небезпечних захворювань згідно списку МЕБ), обговорено проекти, які мають на меті покращити діагностику та імунопрофілактику захворювань риб, анонсовано підготовку до проведення міжлабораторних тестувань вірусів риб та креветки в 2024 році та організацію майбутньої підсумкової зустрічі.

Окремо було проведено аналіз та перспективи виробництва продукції аквакультури, згідно даних FEAP за нинішніх умов збройної агресії росії проти України.