HydroMediT - 5-й Міжнародний конгрес з прикладної іхтіології, океанографії та водного середовища

.

Доктор філософії Олена Бєлікова, старша наукова співробітниця лабораторії молекулярно-генетичних досліджень Інституту рибного господарства НААН (ІРГ НААН), взяла участь у 5-му Міжнародному конгресі з прикладної іхтіології, океанографії та водного середовища (HydroMediT 2024 https://hydromedit.gr/ ). Конгрес проходив з 30 травня по 2 червня 2024 року в Греції (м. Мітілiні) на базі Егейського університету.

HydroMediT - один з найбільших міжнародних конгресів, присвячених новим науковим і технологічним тенденціям і аспектам в галузі прикладної іхтіології, океанографії та водного середовища. Основна тема HydroMediT 2024 - «Інтеграція досліджень та наукового співробітництва для сприяння сталості Blue Economy». На конгресі були представлені доповіді та постери за такими напрямками: аквакультура, рибальство, океанографія, морське різноманіття та збереження, екологія та ресурси внутрішніх вод, переробка водної продукції, економіка та маркетинг рибальства та водних продуктів, екологічне управління та океанографічна грамотність, блакитна економіка та управління.

В конгресі взяли участь представники із різних країн: Греції, Туреччини, Великої Британії, Франції, Італії, Німеччини, України, Румунії, Хорватії, Чорногорії, Сербії, Тунісу та Болгарії.

На конгресі Бєлікова Олена представила усну доповідь «IDENTIFICATION OF SPECIES OF THE GENUS RUTILUS IN UKRAINIAN WATERS: DATA FROM THE ANALYSIS OF CYTOCHROME OXIDASE SUBUNIT I (COI) AND CYTOCHROME B (CYTB) MITOCHONDRIAL DNA GENES» (автори: Олена Бєлікова, Федір Чампор мл., Ольга Залоїло, Олександр Діденко, Ігор Бузевич).

Представлені результати досліджень Інституту рибного господарства НААН викликали значний інтерес учасників та стимулювали обговорення, обмін досвідом. Завдяки цій участі Олена Бєлікова налагодила контакти з провідними іхтіологами, молекулярними біологами та генетиками з країн-учасниць конгресу, що може призвести до нових наукових співпраць.