Відбулася конференція "Fish-Vet Dialogue: One Health and Biosecurity"

.

З 18 по 19 червня 2024 року в Штаб-квартирі Продовольчої та сільськогосподарськаої організації ООН (FAO Headquarters, Рим, Італія) відбулася конференція "Fish-Vet Dialogue: One Health and Biosecurity", в рамках якої були заслухані доповіді провідних вчених в галузі аквакультури та іхтіопатології.

20 червня 2024 року пройшов семінар "Aquatic organism health: To vaccinate or not to vaccinate", присвячений найновішим розробкам та впровадженню вакцинації в аквакультурі проти інфекційних захворювань риб.

Конференція проводилася у гібридному форматі, більшість учасників мали змогу доєднатися он-лайн. В роботі обох заходів взяв участь завідувач лабораторії біотехнологій в рибництві, кандидат біологічних наук, Юрій РУДЬ. Підсумками конференції будуть розроблені рекомендації з розвитку напряму біологічної безпеки на господарствах, план дій для подальшого співробітництва фахівців та еспертів-іхтіопатологів, тапокращення комунікації з виробниками.

На сьогодні інфекційні захворювання в аквакульутрі спричиняють чималі збитки виробникам, особливо у вирощуванні креветки. Економічні збитки сягають десятків млрд. дол. США. Покращення діагностикумів і раннє виявлення патогенів, імунопрофілакти (вакцинація) на господарстві, поліпшення менеджменту біоризиків та забезпечення біологічної безпеки - це основні механізми щодо зниження економічниї втрат та покращення благополуччя водних біоресурсів в аквакультурі.