Завідувач лабораторії біотехнологій в рибництві Інституту рибного господарства НААН, кандидат біологічних наук, Рудь Юрій Петрович, прийматиме участь в інноваційному проекті BIOAQUA

.

В листопаді 2023 року запрацює нова мережа дослідників та практиків задля вдосконалення послуг для стійкої аквакультури за рахунок біомолекулярних рішень в рамках європейському проекту BIOAQUA

Основна ціль проекту BIOAQUA - це дослідження, інновації, промислові ноу-хау та інноваційні тренінги для покращення добробуту риб, управління водою та хворобами в аквакультурі, а також для зменшення соціальних/екологічних/економічних витрат, пов’язаних із критичними обставинами, такими як хвороби або надмірне використання антимікробних засобів у цій галузі.

Цей проект підтримується та співфінансується Європейським Союзом у рамках програми COST.

Проект об’єднує ключових гравців із науково-дослідних, промислових і науково-дослідних організацій з 12 країн.

Проект BIOAQUA було обрано в рамках конкурсу COST 2023 Європейського Союзу, щоб очолити просування науково-дослідних робіт у напрямку екологічно чистого управління та менеджменту захворюваннями в аквакультурі на основі нових біомолекулярних інструментів і синергії з іншими технологічними галузями, які можуть створити імпульс прискорення у задоволені потреб рибного господарства. Проект BIOAQUA буде організовано навколо 5 робочих груп: розробка біомолекулярних рішень для запобігання захворюванням, розробка екологічно чистих і безпечних методів лікування на основі біомолекулярних розчинів, підвищення розуміння добробуту риб, забезпечення стійкого та прибуткового управління аквакультурою та прискорення циклів науково-дослідних робіт.

Упродовж 4 років в рамках проекту будуть організовані «високоефективні семінари» серед членів мережі та за її межами, перехресне навчання серед членів мережі та ефективне навчання для цільових зацікавлених сторін. Також будуть організовані події з розповсюдження інформації про проект та короткострокові наукові відрядження. Проект залучає в якості партнерів деякі з основних гравців у галузі аквакультури, біомолекулярних досліджень та управління на європейському рівні.

Picture1