Конференція Aquaculture Europe 2023: «Збалансоване різноманіття в розвитку аквакультури»

.

18 – 21 вересня у Відні, Австрія проходила міжнародна виставка та науково практична конференція Aquaculture Europe 2023. «Збалансоване різноманіття в розвитку аквакультури».

Цього року подія була зосереджена на збалансованому різноманітті у розвитку аквакультури та складалась з представлених усних і стендових доповідей, міжнародної торговельної виставки, галузевого форуму, студентських сесій і заходів, супутникових семінарів та показами новітніх досліджень, що проводяться науковцями різних країн.

Аквакультура є найрізноманітнішою у світі сільськогосподарською практикою з точки зору кількості видів ,технологічних методів , рівнів інтенсивності та використання середовища.

Потреби у відповідальному використанні ресурсів, підвищення ефективності та підвищення стійкості до майбутніх викликів, таких як хвороби та зміна клімату, вимагають подальшого наукового супроводу галузі та впровадження новітній розробок у практичному аспекті.

Різноманіття в аквакультурі повинно бути збалансованим з урахуванням специфіки території, наявних природних ресурсів, соціальних реалій і потреб економіки. Слід підтримувати різноманіття відповідно до місцевих умов, доступу до ринку.

Баланс між малими та великими аквакультурними підприємствами та діяльністю різних водокористувачів є головним питанням майбутнього розвитку аквакультури.

На конференції були представлені доповіді провідних науковців та практиків Німеччини, Угорщини, Чехії, Італії та інших європейських країн, зосереджених на розвитку аквакультури, морського її сектору та націлених на розв’язання таких проблемних питань галузі:

- здоров’я риби та її благополуччя
- збереження цінних та зникаючих видів риб
- навколишнє середовище
- збалансоване харчування риби та інші.

Від Інституту рибного господарства НААН на виставці були представлені доповіді Олени Белікової (презентовано шляхи досліджень генетичного різноманіття європейського харіуса) та Наталії Матвієнко (представлено дослідження, пов’язані з виживанням молоді осетрових риб).