Участь науковців у Міжнародному симпозіумі з рибальства та водних наук «SOFAS 2023»

.

У період із 24 по 26 жовтня 2023 року у м. Трабзон (Турецька Республіка) відбувся Міжнародний симпозіум з рибальства та водних наук 2nd International Symposium on Fisheries and Aquatic Sciences «SOFAS 2023».

Захід проведено на базі Національного рибницького банку генів, що знаходиться у Центральному науково-дослідному інституті рибного господарства (SUMAE). Організовано за сприяння Міністерства сільського та лісового господарства і Генерального директорату сільськогосподарських досліджень та політики (TAGEM) Турецької Республіки, у співпраці із Генеральною комісією з рибальства у Середземномор’ї, а також Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO).

Центральний науково-дослідний інститут рибного господарства (SUMAE) є провідною установою Турецької Республіки, із проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень із аквакультури і марикультури, метою яких є покращення економічного розвитку галузі загалом, а також Чорного моря, внутрішніх вод Мармурового моря та Північно-Східної Анатолії зокрема.

Науковці Інституту рибного господарства НААН Юлія ГЛУШКО, Олена БЄЛІКОВА, Ольга ЗАЛОЇЛО, Ольга ДЕРЕНЬ та Оксана БАТУРЕВИЧ прийняли активну участь у роботі Симпозіуму.

Проведено презентацію та обговорення із учасниками Симпозіуму результатів досліджень, які було представлено у формі стендових доповідей за наступними темами:

– Yuriy Rud, Olga Zaloilo, Leonid Buchatsky «Identification of Piscine orthoreovirus (PRV-3) in rainbow trout Oncorhynchus mykiss in Ukraine»;

– Yuriy Rud, Olga Zaloilo, Leonid Buchatsky «Monitoring of Spring Viraemia of Carp Virus (SVCV) in Ukraine»;

– Olga Deren, Oksana Baturevych, Myroslava Korilyak «The prospects and efficiency of using milk thistle (Silybum marianum) in carp (Cyprinus carpio) feeding depending on the intensification of cultivation».

На секції з генетики та хвороб водних організмів були представлені усні доповіді:

– Yulia Glushko, Tetiana Nahorniuk, Oleksandr Tretiak «Genetic variability of Paddlefish (Polyodon Spathula (Walbaum, 1792)) Brood Stocks in aquaculture of Ukraine»;

– Olga Zaloilo, Olena Bielikova, Alexandr Didenko, Ihor Buzevich, Fedor Čiampor Jr., Іhor Zaloilo «Comparative Microsatellite-Based Analysis of Populations of Members of the Genus Rutilus in Fresh and Brackish Waters of Ukraine».

Представлені результати досліджень Інституту рибного господарства НААН викликали значний інтерес учасників симпозіуму. В частині обговорення відзначено, що дані напрями досліджень є актуальними, виконані на сучасному методичному рівні та мають перспективи для практичного застосування, а також повною мірою відповідають програмі ФАО «Блакитна трансформація» та стратегії сталого виробництва та аквакультури в Середземному та Чорному морях GFCM 2030.

У роботі симпозіуму приймали участь більше ста делегатів із 27-ми різних країн. Презентовано актуальні результати наукових досліджень в аквакультурі та марикультурі, інноваційні та сучасні технологічні підходи експериментальних робіт, аналітичні матеріали глобального та локального рівня. У ході широкого діалогу окреслили основні напрями розвитку галузі задля прогресивного поступу та розширення співпраці.

Переглянути на youtube