Досвід міжнародного тренінгу із питань рибних кормів та галузі кормовиробництва, що відбувся у Туреччині

.

24–26 жовтня 2023 року науковці лабораторії кормів і годівлі риб Інституту рибного господарства НААН Ольга ДЕРЕНЬ та Оксана БАТУРЕВИЧ взяли участь у роботі міжнародного тренінгу «Workshop on aqua feed and feed industry».

Ініційованого Державним агентством розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм для спеціалістів галузі рибництва України, проведеного за фінансової підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) на базі Центрального науково-дослідного інституту рибного господарства (SUMAE) у м. Трабзон (Туреччина).

До складу української делегації входили держслужбовці галузі, представники виробничого сектору, науковці. Ключові положення заходу полягали у розгляді основних сучасних тенденцій годівлі риб та особливостей виробництва рибних кормів на прикладі досвіду різних країн, а також в аналізі глобальних проблем і перспектив їхнього вирішення, відповідно до узагальнення представленої інформації.

Теоретична частина тренінгу складалась із доповідей представників аквакультури Туреччини, Угорщини та Італії. Обговорювали стан галузі, традиційні підходи у аквакультурі та сучасні тенденції. Особливу увагу приділили питанням продовольчої безпеки у світі, а також ресурсам білка для виробництва рибних кормів. Окреслено сучасні підходи заміни тваринного білка у кормах для риб та способи покращення якісного складу кормів з метою забезпечення біологічних потреб організму риб та отримання генетично обумовлених оптимальних продуктивних показників. Окрім цього, доповідачами було представлено результати сучасних досліджень із особливостей годівлі різних видів риб, зокрема коропових, лососевих та кефалевих. Проаналізували сучасний стан аквакультури України та окреслили потенціал виробництва вітчизняних рибних кормів для різних видів риб.

У рамках практичної частини тренінгу відвідали державне дослідне господарство, яке займається відтворенням та підрощенням форелі для зарибнення водойм Туреччини із метою підтримання природних популяцій. Також відвідали демонстраційний цех із виготовлення екструдованих кормів у Центральному науково-дослідному інституті рибного господарства (SUMAE), де спостерігали за виготовленням партії експериментального корму.

У заключній частині провели активну дискусію щодо підсумків тренінгу, отримали наукові та методичні матеріали, обговорили майбутню співпрацю та можливість публікації у виданнях установ-учасників тренінгу.

Переглянути на youtube