Закордонне відрядження до м. Мінськ, республіка Білорусь

.

Закордонне відрядження до м. Мінськ, республіка Білорусь
з 12 по 16 жовтня 2015 року завідувача відділу
молекулярно-генетичних досліджень ІРГ НААН Залоїло О.В.
та старшого наукового співробітника ІРГ НААН – Глушко Ю.М.

IMG 3252 300Закордонне відрядження до м. Мінськ, республіка Білорусь Відрядження відбулось на основі листа-запрошення на участь у Міжнародній науковій конференції «Генетика та біотехнологія XXI століття: проблеми, досягнення, перспективи» від 25.08.2015 № 271-01/775 та погоджене листом Національної Академії Аграрних Наук України від 05.10.2015 №9-4/232. Конференція була присвячена 50-річчю заснування Інституту генетики і цитології НАН Білорусі. Згідно з програмою конференції, проводились наступні секції: молекулярні та клітинні механізми генетичних процесів; генетика, біотехнологія і селекція рослин; генетика, біотехнологія і селекція тварин; генетика, біотехнологія і селекція мікроорганізмів; генетика, геноміка людини і медична генетика.

Нами була представлена доповідь «Генетичний моніторинг товстолобиків української селекції» в межах секції Генетика, біотехнологія і селекція тварин. Доповідь викликала глибокий науковий інтерес та активне обговорення серед учасників конференції. Представлені результати наукових досліджень на різних видах тварин дали можливість прослідкувати паралелізм фенотипової мінливості закріпленої на генетичному рівні в результаті тривалої селекційної роботи. Було встановлено робочі зв’язки для подальшої співпраці з іноземними науковцями, зокрема: Слуквіним Олександром Михайловичем, керівником тематичної групи біотехнологій в аквакультурі (генетика риб, іхтіологія, рибництво, іхтіопатологія, антимутагенез у риб) Інституту генетики і цитології НАН Білорусі, м. Мінськ, Шкуте Наталією Анатоліївною – доцентом Даугавпилського університету, Даугавпилс, Латвія, Сілан Фатмою – доцентом медичного університету, Чанаккале, Турція.

IMG 3208 300Закордонне відрядження до м. Мінськ, республіка Білорусь Перебуваючи в Інституті, відвідали лабораторію моделювання генетичних процесів (завідувач лабораторії – доктор біологічних наук, доцент Дромашко Сергій Євгенійович). Одними з пріоритетних напрямів наукової діяльності підрозділу є розробка та практичне використання біотехнологічних методів в аквакультурі. Зокрема, вченими отримано культури стовбурових клітин різного походження, ведуться дослідження механізмів їх перетворення в онкологічні клони та розробляються методи ідентифікації генетичних порушень. Оскільки дані напрямки досліджень викликають великий інтерес для розширення спектру наукової діяльності відділу молекулярно-генетичних досліджень ІРГ НААН, було домовлено про подальшу співпрацю.