Он-лайн семінар за результатами Міжнародних міжлабораторних тестувань особливо небезпечих захворювань риб, проведених у 2023 році

.

24 травня 2024 року відбувся он-лайн семінар за результатами Міжнародних міжлабораторних тестувань особливо небезпечих захворювань риб, проведених у 2023 році.

Організатором тестувань, як завжди, виступила Центральна референс-лабораторія з хвороб риб Європейського Союзу (EURL for Fish and Crustaceans Diseases), Датський Технічний Університет, м. Копенгаген, Данія.

Представник Інституту рибного господарства НААН, завідувач лабораторії біотехнологій в рибництві, кандидат біологічних наук Рудь Юрій Петрович взяв активну участь в обговоренні та наголосив про відновлення участі Інституту у випробуваннях у 2024 році.

ІРГ НААН бере участь в міжлабораторних тестуваннях з діагностики вірусів риб з 2020 року, але повномасштабне вторгнення та війна російської федерації проти України завадили провести тестування в минулому році. Для тестування лабораторія біотехнологій ІРГ НААН отримує 9 ампул, в яких знаходяться ліофелізовані вісім різних вірусів риб: VHSV, IHNV, SVCV, IPNV, ISA, KHV, EHNV/ESV/ECV та SAV.

Завдання вимагає не тільки ідентифікувати в якій ампулі який вірус, але й визначити генотип вірусу. В минулі роки лабораторія успішно виконувала завдання та була відзначена високим рівнем достовірності отриманих результатів.

Посилання на лабораторію біотехнологій ІРГ НААН на сайті EURL for Fish and Crustaceans Diseases: https://www.eurl-fish-crustacean.eu/nrl-network/ukraine