Семінар: «Досвід і перспективи застосування препаратів та добавок, що впливають на функціональний стан організму та середовище існування риби»

.

12 вересня 2023 року відбувся науково практичний семінар «Досвід і перспективи застосування препаратів та добавок, що впливають на функціональний стан організму та середовище існування риби» організований Інститутом рибного господарства НААН за участі фахівців та установ галузі рибництва.

• Доповідачі ознайомили учасників з класичними та інноваційними практиками та підходами щодо використання препаратів та добавок для аквакультури та відновлення рибогосподарських водойм.

• Під час заходу було представлено та детально обговорено питання, пов’язані із досвідом застосування препаратів та добавок у рибництві,з метою покращення здоров’я риби, а саме:

- стан та дослідження захисного потенціалу пробіотичних препаратів для збереження здоров’я риб
- аналіз та обґрунтування використання в кормах для риб пробіотиків, пребіотиків та фітобіотиків відповідно до комплексної оцінки впливу на продуктивні, фізіологічні та біологічні показники організму.
- мікробні біотехнології для підвищення ефективності виробництва аквакультури та відновлення екологічного стану водойм;

Доповідачами семінару виступили знані в даній сфері фахівці Інституту рибного господарства, зокрема Ольга Дерень, Юрій Забитівський, Олена Бернакевич, Андрій Ващенко, Наталія Матвієнко, а також фахівець з Інститут мікробіології та вірусології ім Д. К. Заболотного Сергій Строцький .

Питання, висвітлені на семінарі, викликали жвавий інтерес серед студентської молоді, зокрема студентів та аспірантів НУБіП України кафедра Гідробіології та іхтіології Кафедра аквакультури НУБіП України та фахівців галузі.

При підбитті підсумків було зазначено, що попри всі негаразди і важкий період, який на сьогодні переживає галузь, суб’єкти аквакультури проявляють інтерес до пошуку нових нестандартних підходів ведення рибництва, а також до питань екологічного відновлення водойм. Тісна співпраця з науковцями різних каїн буде сприяти подальшому розвитку цих досліджень.