Відбулася 12 Міжнародна конференція з екологічного менеджменту, інженерії, планування та економіки (CEMEPE 2025) та конференція SECOTOX

З 25 по 29 травня 2025 року на острові Міконос, Греція, відбулася 12th International Conference on Environmental Management, Engineering, Planning and Economics (CEMEPE 2025) and SECOTOX Conference.
Цей захід став майданчиком для об'єднання провідних науковців, експертів та представників академічних установ з понад 30 країн світу, зокрема з Греції, Італії, Литви, Туреччини, Іспанії, Франції, США, Японії, України, Сербії та Німеччини з метою обговорення актуальних викликів у сфері екології, охорони навколишнього середовища та сталого розвитку.
Учасники мали змогу обмінятися досвідом, презентувати результати новітніх досліджень, обговорити сучасні тенденції та сформувати спільне бачення екологічно безпечного майбутнього. Захід також сприяв налагодженню міжнародної наукової співпраці та розвитку міждисциплінарних підходів до вирішення екологічних проблем, зокрема в умовах глобальних змін та регіональних криз.
Наталія МАТВІЄНКО, докторка біологічних наук, професорка, завідувачка лабораторії іхтіопатології Інституту рибного господарства НААН виступила з усною доповіддю на тему: «Ecological impacts of military activities and climate change on Ukraine’s aquatic ecosystems».
У своїй доповіді вона представила результати міждисциплінарного дослідження, що охоплює наслідки військових дій і кліматичних змін для водних ресурсів України. Особливу увагу приділено забрудненню вод токсичними речовинами внаслідок руйнування інфраструктури, а також негативному впливу на здоров’я риб і аквакультуру.
Неля САВЕНКО, кандидатка сільськогосподарських наук, старша наукова співробітниця лабораторії іхтіопатології представила постерну доповідь на тему: «Assessment of Freshwater Pollution in Ukraine: Impacts and Prospects for Ecological Restoration», де було зроблено акценти на необхідності впровадження мікробіологічного моніторингу як обов’язкової складової екологічної оцінки, а також на потенціалі використання гетеротрофних бактерій у біотехнологіях очищення та рекультивації водойм у післявоєнний період.
Дослідження були проведені в рамках міжнародним проєкту «Creating a Strategy for Assessing and Restoring War-affected Aquatic Ecosystems (SPS MYP G6085)» - Створення стратегії оцінки та відновлення водних екосистем, постраждалих від війни (G6085) за супроводу НАТО, що має на меті сприяти відновленню природних водних екосистем України.