Державне підприємство «Дослідне господарство Львівської дослідної станції Інституту рибного господарства НААН»

Директор:
Черник Юрій Петрович
тел.: +38(067)672-23-50,
e-mail (директор): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Головний бухгалтер:
Гриб Ганна Петрівна

Державне підприємство «Дослідне господарство Львівської дослідної станції» Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України» було створене у 2002 році в результаті реорганізації Львівського відділення Інституту рибного господарства УААН.

Дослідне господарство безпосередньо підпорядковане Львівській дослідній станції ІРГ НААН, що узгоджується з метою його створення — організаційно-господарського забезпечення станції для проведення досліджень, випробувань і доопрацювання наукових розробок, їх апробації, а також виробничих перевірок і впровадження їх у виробництво.

Діяльність господарства спрямована на досягнення позитивних результатів при вирощуванні рибопосадкового матеріалу, товарної риби і племінного матеріалу любінських внутрішньопорідних типів коропа та амурського сазана.

Дослідне господарство має достатню для роботи матеріальну базу. Для заводського отримання личинок риб реконструйовано інкубаційний цех, що дозволяє оптимізувати вирощувальні процеси за рахунок раннього нересту шляхом інкуцбації ікри племінних риб.

Ставовий фонд дослідного господарства складає 233,44 га — водного дзеркала, з яких 175 га займають нагульні, 36,43 — вирощувальні, 8,23 —зимувальні, 0,95 — нерестові, 12,83 га — літні маточні стави.

Дослідне господарство має спеціалізований автотранспорт — живорибна машина «МАN», обладнана для довготривалих перевезень живорибної продукції.

Для проведення науково-дослідних робіт побудовано 20 експериментальних ставів, площею по 0,10–0,18 га з незалежним водопостачанням.

Львівська дослідна станція з дослідним господарством атестована племінним заводом з вирощування амурського сазана, лускатого та рамчастого коропів любінських внутрішньопорідних типів порід українського та селекційним центром з рибництва.

Відповідно до цього, основний акцент у роботі дослідного господарства ставиться на селекційний напрям. В господарстві вирощуються і реалізовуються племінні плідники любінських лускатих і рамчастих коропів, розробляються нові перспективні лінії малолускатого коропа на основі синтезу кращих ознак, які властиві любінським рамчастим коропам, галицьким коропам завезеним із Польщі, а також коропам угорського походження.

За останні 5 років господарством реалізовано понад 1200 гнізд плідників любінських коропів, 700 самців амурського сазана.

Дослідне господарство Львівської дослідної станції ІРГ НААН є дослідною базою для наукових розробок, які впроваджуються у рибництво України та за її межами.