Відділ селекції риб

Зав. відділу:
Куріненко Ганна Анатоліївна,
кандидат сільськогосподарських наук
моб.: +38(067)318-15-10
e-mail (завідуючого): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Метою відділу є організація та ведення селекційно-племінної роботи зі ставовими рибами в господарствах різних форм власності. Відділом селекції риб ІРГ НААН створено перші в колишньому Радянському Союзі дві породи коропа – українська рамчаста і українська луската, на базі яких створено низку внутрішньопорідних типів та масивів (екологічних типів), зокрема: нивківський внутрішньопорідний тип (луската форма); малолускатий тип (рамчаста форма), любінські типи (луската і рамчаста форми), а також антонінсько-зозуленецькі масиви (луската і рамчаста форма) та несвицькі масиви  (луската і рамчаста форми).

В сучасний період відділ селекції риб розробляє селекційно-генетичні основи поліпшення генофонду об’єктів риборозведення з використанням молекулярно-генетичних методів та сучасних кріобіотехнологій. За останні кілька років досягнуто значного поступу у заморожуванні сперми риб та її використанні з метою штучного відтворення цінних, рідкісних та зникаючих видів, а також племінних особин, цінних у селекційному аспекті. На найближчу перспективу заплановано проведення робіт з формування нових маточних стад українських порід коропа та покращення племінної бази вітчизняного рибництва, отримання та вирощування нових генотипів цінних об’єктів аквакультури з застосуванням сучасних біотехнологій, розширення і впровадження новітніх досягнень молекулярної генетики у повсякденну практику рибогосподарських досліджень та селекцію риб, зокрема використання маркерів на основі мітохондріальної ДНК.

Методики роботи відділу селекції риб – загальноприйняті методики в рибництві, селекції, генетиці, кріобіології, гідрохімії, гідробіологіі.

Основні напрями:

  • розроблення селекційно-генетичних основ поліпшення генофонду об’єктів риборозведення;
  • вирощування та формування поліпшених стад об’єктів риборозведення.

Відділ селекції риб ІРГ НААН може надавати фізичним та юридичним особам консультативну та практичну допомогу з питань організації та ведення селекційно-племінної роботи зі ставовими рибами.