Протягом березня поточного року здійснювались дослідження на Київському, Канівському, Кременчуцькому, Кам'янському водосховищах та пониззях р. Південний Буг
В рамках моніторингу стану промислової іхтіофауни протягом березня поточного року Інститутом рибного господарства НААН здійснювались дослідження на Київському, Канівському, Кременчуцькому, Кам'янському водосховищах та пониззях р. Південний Буг.
Встановлено, що умови зимівлі риб у 2024-25 рр. в контексті підготовки до нерестового періоду були задовільними, розвиток статевих продуктів ранньонерестуючих видів характеризувався нормальними для даного періоду показниками. Масовий нерест щуки дніпровських водосховищ відбувався у другій половині березня.
Плідники окуня характеризувались гонадами IV-V стадії зрілості, що свідчило про безпосередню готовність до нересту. Гонади плітки знаходились в стані переходу до IV зрілості, тобто дозрівання статевих продуктів ще тривало.
Основним негативним чинником, який вплинув на умови нересту у 2025 р. на дніпровських водосховищах є несприятливий гідрологічний режим, який зумовлений низькою водністю року та сильним спрацюванням водосховищ в зимовий період. Особливо гостро ця проблема була відчутна на Кременчуцькому водосховищі, у зв'язку з чим на ньому було запропоновано встановлення штучних нерестовищ.