Проведено науково-практичний семінар «Благополуччя риби як складової єдиного здоров'я: наукові перспективи впровадження системи в Україні»

У межах розвитку сучасної аквакультури та впровадження принципів сталого використання водних біоресурсів лабораторією іхтіопатології проведено науково-практичний семінар «Благополуччя риби як складової єдиного здоров'я: наукові перспективи впровадження системи в Україні», який об’єднав провідних фахівців галузі, науковців і представників освітнього середовища.
З ключовою доповіддю виступив запрошений експерт — Віталій НЕДОСЕКОВ, професор кафедри ветеринарної епідеміології та охорони здоров'я тварин Національного університету біоресурсів і природокористування України, а також член Британської академії наук (FBA) Королівського ветеринарного коледжу Лондонського університету (Велика Британія). У своїй доповіді він акцентував увагу на інтегрованому підході «Єдине здоров’я» (One Health), який передбачає тісний взаємозв’язок між здоров’ям тварин, людини та довкілля, підкреслюючи важливість благополуччя риби як складової цієї системи.
Також із ґрунтовною науковою доповіддю виступила Наталія МАТВІЄНКО — докторка біологічних наук, професорка, завідувачка лабораторії іхтіопатології Інституту рибного господарства НААН. Вона детально розкрила сучасні підходи до оцінки благополуччя риби, наголосивши, що сьогодні це поняття виходить далеко за межі етичних аспектів і стає важливим чинником ефективності аквакультури, ветеринарної безпеки, продовольчої стабільності та екологічної рівноваги.
У рамках семінару було відзначено, що міжнародна наукова спільнота та регуляторні органи приділяють значну увагу умовам утримання риби, зокрема якості водного середовища, рівню годівлі, щільності посадки, профілактиці захворювань, умовам транспортування та гуманним методам забою. Окремо підкреслено роль професійної підготовки персоналу у забезпеченні належного рівня благополуччя водних організмів.
Захід викликав значний інтерес серед представників рибогосподарської галузі, науково-дослідних установ та закладів вищої освіти. Учасники мали можливість обговорити актуальні проблеми та перспективи впровадження принципів благополуччя риби в Україні, обмінятися досвідом і окреслити подальші напрями наукових досліджень та практичних рішень у цій сфері.
Проведення таких заходів сприяє формуванню сучасного підходу до ведення аквакультури, орієнтованого на поєднання високої продуктивності, екологічної безпеки та гуманного ставлення до водних біоресурсів.
