Перевірка на плагіат
Керуючись у своїй діяльності принципами академічної доброчесності та орієнтуючись на підвищення якості наукових робіт, Інститут, починаючи з липня 2024 року, запровадив перевірку наукових публікацій на наявність академічного плагіату із застосуванням онлайн-сервісу «Strikeplagiarism.com», на заміну програмного продукту проекту «Unicheck», що припинив свою роботу в Україні.
Сервіс «Strikeplagiarism.com» було створено у 2002 році компанією «Plagiat.pl», що працює у 46 країнах світу та чи не найпершою долучилася до боротьби з плагіатом на теренах України, Польщі, Румунії, Грузії й Азербайджану, надавши технологічні рішення для наукових і освітніх установ та ініціювавши впровадження процедур перевірки й оцінки на плагіат, що значно знизило рівень текстових запозичень у дисертаціях вказаних країн.
Система «StrikePlagiarism.com» була визнана ENAI (Європейською мережею академічної чесності) однією з найкращих систем боротьби з плагіатом, оскільки вона є найбільш зручною для використання освітніми, науковими установами та видавцями. У порівнянні із провідними світовими системами, вона показала найкращі результати з пошуку плагіату такими мовами, як англійська, німецька, іспанська, португальська, українська, казахська, азербайджанська, грузинська, узбецька, киргизька, таджицька, арабська, чеська, словацька та турецька.
Серед джерел, які індексує і з якими інтегрований «StrikePlagiarism.com», є агрегатор популярних наукових журналів («Cambridge», «Oxford», «Springer» тощо) — Paperity.org, а також Wolters Kluwer у вигляді бази даних правових актів.
За результатами перевірки текстів, доступних для завантаження різними мовами (режим пошуку перекладеної подібності включає підтримку понад 100 мов), система надає інтерактивний звіт, з автоматичним надсиланням на електронну пошту двох його варіантів — короткого та повного — у PDF-форматі, із зазначенням коефіцієнтів подібності та цитування, а також наведенням переліку посилань на оригінальні джерела. Останні у списку групуються за різними базами даних, з виділенням їх у звіті певним кольором.
Окрім базового вартіанту, користувачі сервісу також можуть отримати низку додаткових функцій — зокрема, перевірку на наявність фрагментів, згенерованих штучним інтелектом, та доступ до бази УкрНТІ.
https://www.strikeplagiarism.com